Menu

SZKOLENIE


W ramach realizacji projektu "Moda na Wolontariat", w naszej szkole odbyło się szkolenie dla nowych członków naszego Klubu.


Bardzo dziękujemy p. Sylwii Langner - Głuszek oraz p. Zofii Hafke, które przeprowadziły to spotkanie.DAR SERCA


W Dniu Wszystkich Świętych kwestowaliśmy na rzecz Koszalińskiego Hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbego.

Siąpiąca mżawka nie zniechęciła bardzo dużej ilości osób odwiedzających groby swoich bliskich i znajomych.
W charakterystycznych żółtych koszulkach z identyfikatorami i zaplombowanymi puszkami zbieraliśmy datki za co ofiarodawcy otrzymywali podziękowania w formie samoprzylepnych emblematów.

CZYŃ DOBRO CODZIENNIE


W dniach 29-30. 09. 2017r. odbyła się ogólnopolska akcja zorganizowana przez Bank Żywności "Podziel się Dobrym Posiłkiem".

Z dużym zaangażowaniem również braliśmy udział w zbiórce żywności w sklepach na terenie Koszalina (łączna waga zebranych towarów to 8 ton !).
Dzięki zebranym produktom powstaną dobre posiłki dla dzieci.

Za naszą postawę i poświęcenie wolnego czasu, a w szczególności za chęć niesienia pomocy, radości z dzielenia się i wspierania dla najbardziej potrzebujących otrzymaliśmy podziękowania i dyplomy.

"DAJ TYLE ILE MOŻESZ, WEŹ TYLE ILE POTRZEBUJESZ..."


Polskie Stowarzyszenie na rzecz osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI) Koło w Koszalinie po raz XV zorganizowało warsztaty pod hasłem "Daj tyle ile możesz, weź tyle ile potrzebujesz..."

Honorowy patronat przyjął Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Starosta Powiatu Koszalińskiego i Prezydent Koszalina.

W marynistycznej atmosferze w Łazach w otoczeniu wydm i szumu morza spotkali się uznani Artyści oraz podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej stowarzyszeń z całej Polski.
Twórczość w życiu osób z niepełnosprawnością intelektualną jest elementem wzmacniającym, podnoszącym poczucie godności i przynależności społecznej. Wspólne artystyczne tworzenie obniża poziom stereotypów i uprzedzeń wobec tych osób.

Nasz Szkolny Klub Wolontariusza jak każdego roku uczestniczył w tej jakże potrzebnej inicjatywie.

Podstawowe zasady naboru do SKW i pracy wolontarystycznej

Szkolny Klub Wolontariusza prowadzi i bierze udział w akcjach pomocowych na rzecz instytucji, organizacji społecznych, społeczności szkolnej i osób potrzebujących.

1.Zapisy do SKW trwają do 30 września każdego roku szkolnego.

2.Zebrania członków SKW odbywają się raz w tygodniu, w piątek
o godz. 12.30 w sali nr 33.

3. Każdy wolontariusz zobowiązany jest do udziału w minimum 5 akcjach
w roku szkolnym, przy czym by uzyskać zaświadczenie potwierdzające pracę wolontarystyczną na zakończenie gimnazjum, musi wypracować:
w systemie pracy trzyletniej - 50 godzin
w systemie pracy dwuletniej - 40 godzin
w systemie pracy rocznej - 30 godzin

4.Zaświadczenia dla uczniów klas trzecich wydawane są tylko na podstawie uczestnictwa w akcjach organizowanych przez SKW.

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 23
im. Lotników Polskich
ul.Sportowa 19
75-503 Koszalin
tel./fax 94 345 11 54


gim11.koszalin@o2.pl

Biuletyn informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

© Szkoła Podstawowa nr 23 im. Lotników Polskich w Koszalinie