Menu

PCK

W grudniu kwestowaliśmy w sklepie Tesco w ramach akcji PCK "Czerwonokrzyska Gwiazdka".

W ramach tej akcji PCK wydaje paczki z żywnością, odzieżą i zabawkami.
Organizuje spotkania opłatkowe i wieczerze wigilijne.
Każdy, kto zrobił zakupy mógł wrzucić do puszki dowolną kwotę na ten cel.


GALA

W dniu 5 grudnia podczas uroczystości w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej uczczono Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.


W uroczystości wzięli udział wolontariusze i koordynatorzy z Koszalińskiego Centrum Wolontariatu, Szkolnych Klubów Wolontariusza i Hospicjum im. M. Kolbego.

Wyróżnieni wolontariusze otrzymali dyplomy oraz upominki. Wśród zaproszonych gości był Pan Tomasz Czuczak, sekretarz miasta, Pani Danuta Pawłowska z Urzędu Miejskiego oraz Pani Bogumiła Szczepanik z Ośrodka Pomocy Rodzinie, a całość poprowadził Pan Kuba Grabski.
Galę swoim występem uświetniła gitarzystka Bianka Szalaty. Po zakończeniu był czas na poczęstunek i serdeczne rozmowy.

BANK ŻYWNOŚCI

W dniach 1-3 grudnia odbyła się w całej Polsce zbiórka żywności w ramach akcji "Świąteczna Zbiórka Żywności" pod hasłem DODAJ ŚWIĘTOM SMAKU.

Zebrane produkty trafiły do magazynów Banku Żywności i zostały przeznaczone dla osób potrzebujących z naszego regionu.

Wszystko jest możliwe jeśli tylko chcemy, a dobro - kiedy się je dzieli w fantastyczny sposób mnoży się w naszych sercach.MARSZ ŻYCZLIWOŚCI


Stowarzyszenie Koszalińskie Centrum Wolontariatu zaprosiło wszystkich wolontariuszy i mieszkańców Koszalina na Marsz Życzliwości.

Tegoroczny marsz z okazji Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień wsparł koszaliński oddział Greenpeace.
Organizatorzy i uczestnicy marszu zwracali uwagę, że winniśmy być życzliwi przez cały rok, nie tylko dla siebie nawzajem.

Marsz przeszedł sprzed placu przy amfiteatrze na Rynek Staromiejski. Padał deszcz i było zimno - ale nam to nie przeszkadzało !


POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ


26 listopada to Ogólnopolska Akcja Charytatywna "Pomóż dzieciom przetrwać zimę".

Zebrana żywność (głównie produkty spożywcze) została przekazana na potrzeby Polskiego Czerwonego Krzyża, oraz akcję organizowaną przez Radio Koszalin dla najbiedniejszych rodzin z terenu powiatu koszalińskiego.


"Podziel się tym co masz, tylko Ty takie duże serce masz..."SZKOLENIE


W ramach realizacji projektu "Moda na Wolontariat", w naszej szkole odbyło się szkolenie dla nowych członków naszego Klubu.


Bardzo dziękujemy p. Sylwii Langner - Głuszek oraz p. Zofii Hafke, które przeprowadziły to spotkanie.DAR SERCA


W Dniu Wszystkich Świętych kwestowaliśmy na rzecz Koszalińskiego Hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbego.

Siąpiąca mżawka nie zniechęciła bardzo dużej ilości osób odwiedzających groby swoich bliskich i znajomych.
W charakterystycznych żółtych koszulkach z identyfikatorami i zaplombowanymi puszkami zbieraliśmy datki za co ofiarodawcy otrzymywali podziękowania w formie samoprzylepnych emblematów.

CZYŃ DOBRO CODZIENNIE


W dniach 29-30. 09. 2017r. odbyła się ogólnopolska akcja zorganizowana przez Bank Żywności "Podziel się Dobrym Posiłkiem".

Z dużym zaangażowaniem również braliśmy udział w zbiórce żywności w sklepach na terenie Koszalina (łączna waga zebranych towarów to 8 ton !).
Dzięki zebranym produktom powstaną dobre posiłki dla dzieci.

Za naszą postawę i poświęcenie wolnego czasu, a w szczególności za chęć niesienia pomocy, radości z dzielenia się i wspierania dla najbardziej potrzebujących otrzymaliśmy podziękowania i dyplomy.

"DAJ TYLE ILE MOŻESZ, WEŹ TYLE ILE POTRZEBUJESZ..."


Polskie Stowarzyszenie na rzecz osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI) Koło w Koszalinie po raz XV zorganizowało warsztaty pod hasłem "Daj tyle ile możesz, weź tyle ile potrzebujesz..."

Honorowy patronat przyjął Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Starosta Powiatu Koszalińskiego i Prezydent Koszalina.

W marynistycznej atmosferze w Łazach w otoczeniu wydm i szumu morza spotkali się uznani Artyści oraz podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej stowarzyszeń z całej Polski.
Twórczość w życiu osób z niepełnosprawnością intelektualną jest elementem wzmacniającym, podnoszącym poczucie godności i przynależności społecznej. Wspólne artystyczne tworzenie obniża poziom stereotypów i uprzedzeń wobec tych osób.

Nasz Szkolny Klub Wolontariusza jak każdego roku uczestniczył w tej jakże potrzebnej inicjatywie.

Podstawowe zasady naboru do SKW i pracy wolontarystycznej

Szkolny Klub Wolontariusza prowadzi i bierze udział w akcjach pomocowych na rzecz instytucji, organizacji społecznych, społeczności szkolnej i osób potrzebujących.

1.Zapisy do SKW trwają do 30 września każdego roku szkolnego.

2.Zebrania członków SKW odbywają się raz w tygodniu, w piątek
o godz. 12.30 w sali nr 33.

3. Każdy wolontariusz zobowiązany jest do udziału w minimum 5 akcjach
w roku szkolnym, przy czym by uzyskać zaświadczenie potwierdzające pracę wolontarystyczną na zakończenie gimnazjum, musi wypracować:
w systemie pracy trzyletniej - 50 godzin
w systemie pracy dwuletniej - 40 godzin
w systemie pracy rocznej - 30 godzin

4.Zaświadczenia dla uczniów klas trzecich wydawane są tylko na podstawie uczestnictwa w akcjach organizowanych przez SKW.

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 23
im. Lotników Polskich
ul.Sportowa 19
75-503 Koszalin
tel./fax 94 345 11 54


gim11.koszalin@o2.pl

Biuletyn informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

© Szkoła Podstawowa nr 23 im. Lotników Polskich w Koszalinie