Menu

XV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS
FOTOGRAFII DZIECIĘCEJ KOSZALIN 2017 - ROZSTRZYGNIĘTY

Organizatorzy XV Międzyszkolnego Konkursu Fotografii Dziecięcej Koszalin 2017 pod honorowym patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Koszalina zapraszają laureatów, uczestników konkursu, których prace zakwalifikowanych na wystawę, oraz opiekunów na uroczyste otwarcie wystawy, wręczenie nagród, dyplomów uczestnictwa i loterię.
Podsumowanie imprezy odbędzie się 15.02.2018 o godzinie 17.00 w Szkoly Podstawowej nr 7 w Koszalinie przy ul. Wojska Polskiego 36.

Miło jest nam poinformować, że wśród laureatów konkursu znalazła się praca Julii Górnej z kl. 7a, która otrzymała wyróżnienie i zostanie zaprezentowana na wystawie.

Ponadto prace innych naszych uczniów także zostały zakwalifikowanie przez jury na wystawę.
Podczas wernisażu będziemy mogli podziwiać m. in. fotografie : Huberta Bosaka, Sary Curyło, Nikoli Krygier, Kacpra Piora, Aleksandry Sałbut oraz Julii Śmiechowskiej.

Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym uczniom i życzymy im powodzenia w kolejnych edycjach konkursu.

NA FALACH ETERU - WYCIECZKA DO RADIA KOSZALIN

9 lutego br. uczniowie klasy IIIa wraz z wychowawcą panią Manuelą Rewkowską oraz panią Sylwią Zioła udali się na wycieczkę do siedziby Polskiego Radia Regionalnej Rozgłośni w Koszalinie "Radio Koszalin S.A."

Po obiekcie oprowadzały nas p. Anetta Wiśniewska oraz p. Hanna Jarczyńska, które na początku wizyty pokazały nam na mapie Polski, gdzie znajdują się nadajniki emitujące program radia oraz w jakich miastach można słyszeć audycję rozgłośni.

Kolejnym ciekawym miejscem była "płytoteka", w której zebrane zostały liczne zbiory utworów muzycznych. Pani Maria Mokrzan objaśniła nam różnice między zapisem utworów na płycie analogowej, CD oraz na nośnikach cyfrowych.

Najciekawszym momentem wizyty było zwiedzanie Studia Realizacji Programu. Tam mieliśmy możliwość odkrycia swoich zdolności wokalnych poprzez wspólne śpiewanie piosenek oraz recytowanie wierszy. Efekt końcowy został nagrany oraz zapisany na płycie CD, którą na pamiątkę otrzymaliśmy w prezencie.
Niezwykłym miejscem była również Galeria przedstawiająca cykl koncertów, które odbyły się do tej pory w Polskim Radiu Koszalin oraz Studio Nagraniowo - Koncertowe im. Czesława Niemena.

Byliśmy również świadkami emisji programu live - na żywo prowadzonego przez pana Janusza Lendziona w studiu emisyjnym. Na korytarzach radia znajdowały się gabloty, gdzie wyeksponowane zostały stare odbiorniki radiowe i różne inne przedziwne sprzęty związane z funkcjonowaniem rozgłośni.

Być może za kilka lat będziemy mieli okazję na falach eteru usłyszeć głos któregoś kolegi lub koleżanki, którzy postanowią zostać w dorosłym życiu dziennikarzem radiowym. Kto wie, co przyniesie nam przyszłość?DZIŚ OKAZJA RZADKA - ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ BABCI ORAZ DZIADKA

1 lutego 2018 r. odbyła się w naszej szkole wspaniała uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Uczniowie klasy I a pod kierunkiem wychowawczyni pani Eweliny Gruszeczki przygotowali dla swoich ukochanych babć i dziadków część artystyczną.
Podczas występu zaśpiewali piosenkę, recytowali wiersze i sprawdzili swoich gości w quizie, który wywołał dużo śmiechu.
Babcie i dziadkowie musieli zmierzyć się z pytaniami dotyczącymi swoich wnucząt np. ulubiona zupa, ulubiony kolor, najlepszy kolega/koleżanka, wymarzony zawód i ulubiony przedmiot w szkole.
Dzieci sprawdzały odpowiedzi swoich gości i przyznawały punkty.

Spotkanie zakończyło się wręczeniem Certyfikatów z tytułami najlepszej Babci i najlepszego Dziadka, a także upominków przygotowanych przez wnuczęta.
Zarówno babcie, jak i dziadkowie byli bardzo zadowoleni i wzruszeni.
Na pewno z niecierpliwością czekają na kolejne takie spotkanie.

"Owoce i warzywa w szkole" i "Mleko w szkole" -
rozpoczynamy nowe programy dla uczniów klas I-IV

  Od 29 stycznia 2018r. nasza szkoła przystąpiła do nowych programów, które mają na celu długoterminową zmianę nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie na etapie, w którym kształtują się ich nawyki żywieniowe oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania edukacyjne realizowane w szkołach podstawowych. Co tydzień uczniowie otrzymają produkty nabiałowe (mleko, jogurt, kefir), świeże owoce i warzywa.

Zainteresowanie jest ogromne, dzieci bardzo chętnie zjadają i wypijają zdrowe produkty.
Osobami nadzorującymi dostawy i dystrybucję są: pani Anetta Borsuk - opiekun Samorządu Uczniowskiego, a także pracownicy administracji i obsługi.

TWÓRCZY KOSZALIN "Miasto w oczach młodych" -
nasi uczniowie w finaleCentrum Kształcenia Ustawicznego im. St. Staszica w Koszalinie zaprosiło uczniów koszalińskich szkół do wzięcia udziału w I edycji Konkursu Fotograficznego TWÓRCZY KOSZALIN "Miasto w oczach młodych".

12 stycznia 2018 r. jury konkursu wyłoniło finalistów, wśród których znaleźli się również uczniowie naszej szkoły.
Oto lista wyróżnionych:

1. Curyło Sara
2. Czerepkow Tomasz
3. Klemke Aleksandra
4. Krygier Nikola
5. Placek Hanna
6. Słodziński Miłosz
7. Wróbel Krzysztof

9 lutego 2018 roku w Centrum Kształcenia Ustawicznego odbył się Wernisaż I Konkursu Fotograficznego TWÓRCZY KOSZALIN "Miasto w oczach młodych".
Z przyjemnością informujemy, że zaprezentowane zostały na nim wszystkie prace konkursowe naszych uczniów. Tego dnia jury poinformowało również, komu spośród uczestników zostały przyznane nagrody i wyróżnienia.

Miło jest nam poinformować, że laureatką I miejsca została Hanna Placek z klasy VII a, natomiast wyróżnienia otrzymali również Tomasz Czerepkow i Miłosz Słodziński z klasy VII b.

Serdecznie gratulujemy naszym reprezentantom i liczymy, że w przyszłorocznej edycji również odniosą sukces.
Podziękowania kierujemy także do pani Anety Szygendy-Ślubowskiej, która sprawowała opiekę merytoryczną nad przygotowaniem prac uczniowskich pokonkursowych zmagań.

BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE

9 stycznia br. najmłodsi uczniowie naszej szkoły, wzięli udział w zajęciach profilaktycznych, przeprowadzonych przez funkcjonariuszy Komendy Policji w Koszalinie.

Okazją do wizyty były zbliżające się ferie zimowe. Podczas spotkania z najmłodszymi, udzielone zostały wskazówki dotyczące bezpiecznych zabaw na śniegu czy lodowisku, bezpiecznego poruszania się po drogach szczególnie w warunkach zimowych, gdy droga jest zaśnieżona, a na dworze szybko robi się ciemno.

Policjanci przestrzegali uczniów przed przyjmowaniem prezentów od osób nieznajomych oraz przed otwieraniem drzwi mieszkań czy domów obcym osobom.
Mundurowi przypomnieli również dzieciom numery telefonów alarmowych oraz zasady postępowania w razie wypadku.
NOWOROCZNE ZAWODY CZWARTOKLASISTÓW

5 stycznia br. na hali Gwardii rywalizowali ze sobą uczniowie klas IV naszej szkoły.

Czwartoklasiści wystartowali w 9 konkurencjach, w tym w 7 biegowych.
80 uczniów miało możliwość sprawdzić swoje umiejętności ruchowe podczas biegów, kozłowania, skoków przez płotki, rzutów i kopnięć na bramkę.
Tym razem najlepszą okazała się drużyna klasy IV b, II miejsce zajęła klasa IV a, a na trzecim miejscu uplasowała się klasa IVc.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom osiągniętego sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych sportowych zmaganiach.

Po zabawie dzieci dostały wafelki i batony sponsorowane przez Klub osiedlowy "Jedliny" oraz napoje "Elefante" sponsorowane przez firmę "Drinktech".
Bardzo dziękujemy naszym darczyńcom, którzy zawsze z ochotą wspierają nasze inicjatywy.

Zawody poprowadziła p. B. Borucka oraz p. A. Kostyła z pomocą grupy dziewcząt z klasy III D.

NOWY ZARZĄD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO WYBRANY!!!

21 grudnia odbyły się wybory do zarządu Samorządu Uczniowskiego, w których wzięli udział uczniowie z klas czwartych, siódmych Szkoły Podstawowej nr 23, a także drugie oraz trzecie klasy gimnazjalne.

Spośród 16 kandydatów wyłoniono 10 osób, na czele których stanie Marta Domańska z klasy III a gimnazjum.
Jej zastępczynią została uczennica klasy 7 c Klaudia Bobryk, a pozostali członkowie to: Michalina Jaśkiewicz, Sara Winiarczyk, Julia Soszyńska, Karolina Lewińska, Piotr Więckowski, Melania Przekurat, Hubert Dmowski, Lidia Erlichowska i Adam Grześkowiak.

Nad wyborami czuwała Szkolna Młodzieżowa Komisja Wyborcza, a także opiekunki SU Anetta Borsuk i Agnieszka Chodalska.
Gratulujemy wszystkim wybranym i życzymy owocnej pracy!
Jasełka

21 grudnia uczniowie klasy III b szkoły podstawowej z pomocą starszych kolegów z gimnazjum oraz pod czujnym okiem pani Małgorzaty Szablińskiej i Anny Pusz przedstawili Jasełka wg scenariusza koszalińskiej poetki - Emilii Szybistej.

Młodzi aktorzy pomimo tremy spisali się świetnie. Nie tylko wspaniale deklamowali swoje kwestie oraz pięknie śpiewali kolędy, to fantastycznie wczuli się w grane przez siebie postacie.
Ich występ został ciepło przyjęty przez widownię i nagrodzony gromkimi brawami.

Słowa podziękowania kierujemy również do rodziców, którzy pomogli w przygotowaniu strojów do przedstawienia.

Jasełka w naszej szkole

19 grudnia 2017 roku, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, klasy siódme szkoły podstawowej, drugie i trzecie gimnazjum obejrzały spektakl jasełkowy przygotowany przez klasę II A oraz chętne uczennice i chętnych uczniów klas trzecich, a także przez chór szkolnych kolędników.

O godzinie 17.00 uczniowie zagrali jasełka po raz trzeci dla nauczycieli, rodziców, babć, dziadków, dla młodszego rodzeństwa i innych gości licznie przybyłych.
Wszystkie trzy występy publiczność nagradzała gromkimi brawami, ale ten wieczorny spektakl miał charakter szczególny, bowiem na niebie świeciła już Gwiazda Betlejemska.
Publiczność, aktorzy, śpiewacy poczuli świąteczny nastrój. W spektaklu zaprezentowano ludową scenkę, zapisaną przez Oskara Kolberga, zabrania w niebyt króla Heroda przez Śmierć i Diablęta za uśmiercenie niewinnych dziatek i chęć zgładzenia Jezuska, misterium Tytusa Czyżewskiego "U szopy", wiersz księdza Jana Twardowskiego "Kolędnicy" i "Życzenia" również ks. J. Twardowskiego.

Myślą przewodnią jasełek było kolędowanie. Kolędników na scenie było bardzo wielu, ponad 60 osób, więc i emocji gorących także było wiele.
Najlepiej zagrane jasełka bez kolęd i pastorałek nic nie znaczą. Nasze narodowe tradycje nakazują, by śpiewem witać nowo narodzone Dziecię. Tak też się i stało. Usłyszeliśmy: "Przybieżeli do Betlejem pasterze", "Gdy śliczna Panna", "Lulejże mi , lulej", "Coraz bliżej święta" , "Bambino Jazzu".

Publiczność zachwycała się Herodem, Śmiercią, wnuczkami Lucypera, Marszałkiem, Żołnierzem, Trzema Królami, pasterzami - Kubą , Wickiem, Bacą.
Ogromny aplauz wzbudził Wilk, który przyniósł Dzieciąteczku w ofierze śliczną Owieczkę.
Solistki : Roksana, Magda, Wiktoria, Aniela swymi interpretacjami kolęd i pastorałek wyciskały u publiczności łzy wzruszenia i porywały do tańca.

Spektakl dużym nakładem pracy przygotowali pani Krystyna Maciejewska (zajęcia teatralne), pan Wojciech Jaśkiewicz (zajęcia wokalne i muzyczne) i pani Elżbieta Malczewska - Giemza (z Pałacu Młodzieży w ramach sympatii do naszej szkoły).
Dekoracja to dzieło pani Izy Ryfun. Na szczególne podziękowania zasługują państwo Joanna i Jan Busłowiczowie oraz Pan Dariusz Jabłoński za klocki drewna i kije dla pasterzy.
Podziękowania należą się chłopcom z klas III C i III B za umocowanie choinki, obsługę sprzętu nagłaśniającego i przygotowanie szkolnych korytarzy do występów.

Na koniec kolędnicy chórem powiedzieli: "za kolędę dziękujemy, zdrowia, szczęścia winszujemy na ten nowy rok - 2018!"


ŚWIĄTECZNIE, PACHNĄCO, ZDROWO
- MASTERSZEFIK 2017

18 grudnia 2017 w Klubie Kosmos odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Kulinarnego "Masterszefik" dla klas IV-VII szkół podstawowych w Koszalinie.

Został on zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 7 im. I Armii Krajowej Wojska Polskiego w Koszalinie, w ramach VIII edycji miejskiego programu "Zdrowo jesz, lepiej żyjesz" pod hasłem "Świątecznie, pachnąco, zdrowo".

Naszą szkołę reprezentował Franciszek Nowe z klasy IV a wraz z tatą Norbertem Nowe, którym udało zakwalifikować się aż do finału.
W ostatnim etapie zawodnicy mieli za zadanie ugotować nowoczesną, zdrową potrawę świąteczną.
Dorsz na pieczonej cukinii z warzywami został wysoko oceniony przez komisję i ze smakiem zjedzony przez przybyłych kibiców z klasy IV a.

Nasz duet zdobył trzecie miejsce oraz otrzymał cenne nagrody, między innymi drukarkę dla szkoły.
Frankowi i jego Tacie gratulujemy pomysłowości, wyczucia smaku i wspaniałej współpracy.

Dziękujemy organizatorom za świetną zabawę.NASTĘPCY STANISŁAWA LEMA SĄ WŚRÓD NAS -
KONKURS LITERACKI ROZSTRZYGNIĘTY

17 grudnia br. ogłoszone zostały wyniki Międzyszkolnego Regionalnego Konkursu Literackiego na opowiadanie science fiction inspirowane twórczością Stanisława Lema "Opowiadania gwiazdowe".

Konkurs zorganizował ZS nr 2 w Koszalinie, który nosi imię tego wybitnego polskiego pisarza.
Z przyjemnością informujemy, że w kategorii szkół gimnazjalnych I miejsce zdobył Aleksander Maliszewski z klasy II b, natomiast III miejsce jury konkursu przyznało Julii Zalech również z klasy II b.

W komunikacie jury możemy przeczytać, że "Wyróżnieni uczniowie w swoich tekstach pokazali, że nieobca im jest problematyka, po jaką sięgają twórcy literatury science-fiction: postępu technologicznego kosztem człowieczeństwa, ekspansji człowieka we wszechświecie, tworzenia sztucznej inteligencji, upadku kultury.
Dodatkową trudnością było zamknięcie się w krótkiej formie - opowiadania nie mogły przekroczyć 5000 znaków."

Opiekunem naszych reprezentantów była pani Agnieszka Ostrowska.

FESTYN PIŁKI RĘCZNEJ
NA POLITECHNICE KOSZALIŃSKIEJ

17 grudnia w Hali Sportowej Politechniki Koszalińskiej odbył się Festyn Piłki Ręcznej dla czwartoklasistów.

W imprezie wzięło udział 7 zespołów dziewcząt oraz 9 drużyn chłopców. Mecze rozgrywane były w grupie dziewcząt i osobno w grupie chłopców w systemie "każdy z każdym" po 5 min., więc w rezultacie rozgrywki trwały ponad 2,5 godz.

Oprócz 3 drużyn chłopców z naszej szkoły w rywalizacji sportowej wzięły udział jeszcze 2 zespoły ze Sławna, 2 z Drawna oraz drużyna z SP18 w Koszalinie oraz Koszalińskiego Uniwersytetu Dzieci i Młodzieży - Politechnika Koszalińska (KUDIM).

W tym turnieju nie liczyły się miejsca, lecz dobra zabawa i sportowy duch walki, który towarzyszył wszystkim uczestnikom.
Chłopcy z naszej szkoły pod opieką p. Mikołaja Kaniewskiego poradzili sobie bardzo dobrze na swoim pierwszym turnieju piłki ręcznej.BOŻONARODZENIOWE SPOTKANIE
W "MAGICZNYM KAWAŁKU ŚWIATA"

Uczniowie klasy IIIa i IIIb wraz z wychowawczyniami: panią Manuelą Rewkowską oraz Anną Pusz w tym roku tradycje i zwyczaje świat Bożego Narodzenia poznawali, kultywowali oraz obchodzili w "MAGICZNYM KAWAŁKU ŚWIATA".

W czasie spotkania wraz z gospodarzami tego pięknego i urokliwego miejsca p. Marzeną i p. Krzysztofem własnoręcznie uformowali i upiekli pierniki. Potem wspólnie wykonali lukier, którym przyozdobili świąteczne ciastka. Poza tym zapoznali się z bożonarodzeniowymi zwyczajami, a także zaśpiewali kolędy przy akompaniamencie gitary.

Każdy z uczestników spotkania zapakował swój piernik i z tą piękną oraz słodką pamiątką wrócił z uśmiechem na twarzy do szkoły.
Wrażeń oraz wspaniałej zabawy było mnóstwo, więc z pewnością jeszcze wrócimy do tego magicznego miejsca.
KONKURS NA "SELFIE Z PUPILEM" ROZSTRZYGNIĘTY!!!

Po burzliwych obradach komisji w składzie:

Melania Przekurat - przewodnicząca SU,
Anetta Borsuk, Agnieszka Chodalska i Katarzyna Załuska - opiekunki SU
zostali wyłonieni zwycięzcy konkursu "SELFIE Z PUPILEM".Zostały przyznane ex aequo miejsca I, II i III a także 8 wyróżnień.

OTO LISTA NAGRODZONYCH:

MIEJSCE I

WIKTORIA DUDZIAK II A (SP)
LENA WOROŃ III A (SP)

MIEJSCE II

ALEKSANDRA SZYMAŃSKA III D (GIM)
NIKODEM STANKIEWICZ I A (SP)

MIEJSCE III

JAN PIOTROWICZ IV A (SP)
FRANCISZEK NOWE IV A (SP)

WYRÓŻNIENIA:

KONSTANTY STASIAK I A (SP)
WOJCIECH KIJANKA I A (SP)
LILIANA WYSOCKA I A (SP)
MAŁGORZATA ŚCIESIŃSKA I A (SP)
MACIEJ KUKUŁKA I B (SP)
JAKUB ZIELIŃSKI I B (SP)
NATALIA MALICKA II F (GIM)
ALEKSANDRA PIETRASZEK II F (GIM)

Serdecznie wszystkim gratulujemy!!!REPREZENTACJA TUŻ, TUŻ...

Miło jest nam poinformować, iż DAWID RUHNKE, uczeń klasy sportowej 3E objętej programem OSPR otrzymał powołanie na Centralną Akcję Szkoleniową, która odbędzie się w dniach 14-17.12.2017 w Kielcach.

Odbędzie się tam zgrupowanie 32 najzdolniejszych młodych piłkarzy ręcznych w Polsce, którzy w przyszłości stanowić mogą o sile Reprezentacji Polski.

Gratulujemy Dawidowi tego historycznego sukcesu i życzymy powodzenia w zdobywaniu laurów dla naszego kraju.

Mikołajkowe Zawody Malucha

6 grudnia br. najmłodsi uczniowie naszej szkoły (kl. I-III) rywalizowali ze sobą w ramach Mikołajkowych Zawodów Malucha na Hali Gwardii w Koszalinie.

Imprezę zorganizowały p. Barbara Borucka oraz p. Adrianna Kostyła, nauczycielki wychowania fizycznego, we współpracy z dziewczętami z klasy III d, które pomogły przy organizacji zawodów.
Dzieci pod opieką swoich wychowawczyń udały się na salę, gdzie po przywitaniu przez prowadzące oraz przez p. Mariusza Zawadzkiego - przewodniczącego Rady Osiedla "Jedliny" oraz sponsora imprezy, rozpoczęły rozgrzewkę.

Następnie uczniowie klas I a, I b i II a przystąpili do 5 konkurencji bieżnych, podczas których wyłoniono zwycięzcę. Pierwsze miejsce zajęła klasa I a, uzyskując 11 punktów, na drugim miejscu ex aequo uplasowały się klasy I b oraz II a z sumą 7 punktów.

Po zakończeniu rywalizacji klas I i II do zawodów przystąpiły klasy trzecie.
W duchu sportowej walki rywalizowało 40 uczniów, którzy z wielkim poświęceniem pokonywali przeszkody i dystans na wielkiej sali.
Ostatecznie, bo różnicą tylko 1 punku, wygrała klasa III a, uzyskując 8 punktów.

Wszyscy uczestnicy zawodów dostali batoniki, lizaki i napoje, natomiast klasa I a i III a otrzymały nagrodę w formie małej drobnej nagrody rzeczowej.
Każda klasa została nagrodzona pięknym dyplomem mikołajkowym.


Wizyta Świętego Mikołaja

6.12.2017r. uczniów z klasy 1b odwiedził Święty Mikołaj.

Kiedy otworzyły się drzwi klasy, a w nich stanął niespodziewany gość, nikt nie krył ogromnej radości i zaskoczenia.
Mikołaj został zasypany tysiącem pytań i słodkimi podarunkami, a w zamian rozdał każdemu uczniowi przepiękny adwentowy kalendarz i życzył wszystkim Wesołych Świąt.

SZKOLNY JARMARK BOŻONARODZENIOWY

5 grudnia 2017r. w naszej szkole odbył się kiermasz, na którym sprzedawane były świąteczne ozdoby przygotowane własnoręcznie przez dzieci i ich rodziców.

Oferta była bardzo bogata, ponieważ na kiermaszu można było kupić m.in. choinki, stroiki, świeczniki, bombki, magnesy świąteczne, zawieszki na choinkę ze świątecznymi motywami, bałwany.
Ozdoby świąteczne przygotowały dzieci z klasy 1a, 1b, 2a, 3a oraz i ich rodzice.
Dochód ze sprzedaży ozdób został przeznaczony na potrzeby szkoły i uczestniczących w nim klas.
Uczniowie chętnie zaangażowali się w przedsięwzięcie, dbali o porządek i estetyczny wygląd stołów, byli również sprzedawcami. Ku naszej ogromnej satysfakcji kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą inicjatywę i docenili nasze prace.
Dziękujemy również rodzicom za pomoc przy organizacji kiermaszu. Z pewnością w przyszłym roku również przygotujemy podobną imprezę.
Organizatorami imprezy były wychowawczynie klasy 1a pani Ewelina Gruszeczka i 1b pani Anna Sosnowska.

WEIHNACHTSMARKT
- JARMARK BOŻONARODZENIOWY

4 grudnia 2017 r. jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole odbył się kiermasz świąteczny "Weihnachtsmarkt", podczas którego nasi uczniowie mogli posłuchać kolęd i wesołych zimowych piosenek w języku niemieckim.

Młodzież gimnazjalna oraz uczniowie klas siódmych własnoręcznie przygotowali wspaniałe ozdoby i wypieki świąteczne m.in. wieńce adwentowe, stroiki, bombki, pierniki, kruche, pięknie ozdobione ciasteczka, aniołki, kartki świąteczne, które sprzedawane były podczas kiermaszu.

Zebrane środki przekazaliśmy do Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Koszalinie na zakup sprzętu do rehabilitacji.

Inicjatorkami przedsięwzięcia były nauczycielki języka niemieckiego: pani Katarzyna Pawełczyk, pani Aneta Pawliszyn i pani Marta Stebnicka.
Dziękujemy tym uczniom, którzy aktywnie uczestniczyli w przygotowaniu jarmarku.
Szczególne podziękowania kierujemy także do tych nauczycieli, pracowników szkoły oraz uczniów,którzy wsparli nas w uzyskaniu funduszy na cel charytatywny.

NASZE SREBERKA

W dniach od 28 listopada do 05 grudnia 20017 r. w Koszalinie w Gimnazjum nr 6 odbyły się Mistrzostwa Miasta Koszalina w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (Gimnazjady) w Koszykówce Dziewcząt.

Uczennice naszej szkoły pod opieką p. Barbary Boruckiej odniosły wielki sukces, zdobywając w mistrzostwach II miejsce.
Podczas rozgrywek zagrały mecze z piłkarkami ręcznymi z Gimnazjów nr 4, 1, 7, a także z koszykarkami z SP 10.
Po zwycięskim wyjściu z grupy, nasze zawodniczki zagrały mecz o pierwsze miejsce z dziewczętami z Gimnazjum nr 6.

Mimo zaciętej walki, nie udało im się zwyciężyć i ostatecznie zajęły medalowe drugie miejsce.

Gimnazjum nr 11 i Szkołę Podstawową nr 23 reprezentowały:

1. Martyna Sartanowicz
2. Natalia Gąsiorek
3. Aleksandra Szcześniak
4. Maja Adamczewska
5. Katarzyna Sadecka
6. Małgorzata Kuzenin
7. Maria Lewandowska
8. Lidia Kiełbratowska
9. Anna Michalska
10. Zuzanna Terlecka
11. Weronika Kwapisz
12. Natalia Kowalska
13. Weronika Rosińska
14. Martyna Kadylak

Serdeczne gratulujemy naszym zawodniczkom oraz pani Barbarze Boruckiej, która przygotowała naszą drużynę do zawodów.NIEPOKONANI - SUKCES SZCZYPIORNISTÓW
NA IGRZYSKACH MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

2 grudnia br. zmagania w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej pod opieką p. Mikołaja Kaniewskiego zakończyli nasi piłkarze ręczni.

W zawodach wzięły udział szkoły podstawowe i gimnazja z powiatu koszalińskiego. Nasi chłopcy z klas sportowych pewnie wygrali rywalizację, awansując tym samym do kolejnego etapu rozgrywek.
Przypominamy, że nasza szkoła to aktualny Mistrz Województwa i w tym roku chłopcy dzielnie walczą, by ten tytuł obronić.

Końcowa klasyfikacja:

1. Szkoła Podstawowa nr 23
2. Szkoła Podstawowa nr 18
3. Gimnazjum nr 6
4. Szkoła Podstawowa nr 5
5. Szkoła Podstawowa nr 10
6. Szkoła Podstawowa nr 23 ( PK )

Naszą szkołę reprezentowali:

1.Paweł Frankowski
2.Marcin Gaca
3.Bartosz Górski
4.Piotr Kędziora
5.Adam Kostrzewa
6.Kacper Kucharski
7.Adam Matejek
8.Michał Pesta
9.Dawid Ruhnke
10.Szymon Szczypiński
11.Dawid Szymański
12.Mateusz Romankiewicz
11.Wiktor Węgrzyn
14.Wojciech Zaleski

Serdecznie gratulujemy naszym szczypiornistom oraz panu Mikołajowi Kaniewskiemu, który przygotowuje drużynę do udziału w zawodach."Czy to jutro, czy to dziś każdemu potrzebny jest miś"...

Pod takim hasłem odbyły się 27 listopada 2017r. pierwszy raz w naszej szkole obchody Dnia Pluszowego Misia.
W tym dniu wszystkie misie i inni pluszowi przyjaciele dzieci, opuścili swoje zaciszne pokoiki i przybyli wraz z uczniami do szkoły.
Na korytarzach zrobiło się kolorowo i "misiowo". Pluszowe maskotki towarzyszyły swoim opiekunom w czasie przerw i na lekcjach.

Podczas tego dnia odbył się konkurs na największego i najmniejszego misia.
Uczniowie zostali nagrodzeni słodkimi prezentami.

Zwycięzcami zostali:

WERONIKA NAWROT I B (SP)
DANES MIKOŁAJ I B (SP)
ŚLEDŹ HANNA I B (SP)
KOŁACZEK NATALIA II A (SP)
LIGUS MAJA II A (SP)
SAŁBUT ALEKSANDRA IV C (SP)
SAŁBUT SANDRA IV C (SP)
oraz
p. RENATA SAMUSZ - WYCHOWAWCA KLASY III A (GIM)

Serdeczne podziękowania składamy również rodzicom za ogromne zaangażowanie w ten przemiły dzień.Turniej Recytatorski im. C.K. Norwida

25 listopada 2017 roku w siedzibie Dialogu przy ul. Grodzkiej 3 odbył się Turniej Recytatorski im. C.K. Norwida, w którym wzięli udział uczniowie naszego gimnazjum.

Prezentowali romantyczną poezję i prozę, jeden utwór musiał być obowiązkowo autorstwa C.K. Norwida.
I tak Michalina Głusek z kl. III B zaprezentowała fragment "Marii Stuard" Juliusza Słowackiego i wiersz C.K. Norwida "Święty-pokój", Andrzej Lisowski z kl. III E przedstawił oba utwory C.K. Norwida - wiersz pt. "Bohater" i nowelę "Łaskawy opiekun", Katarzyna Stawiszyńska z kl. II A powiedziała wiersz Norwida "Pióro" i fragment "Zemsty" Aleksandra Fredry.

Wszyscy zawodnicy z pierwszej kategorii młodzieży klas VII i klas gimnazjalnych z naszego gimnazjum zostali docenieni przez jurorów: pp. Marka Kołowskiego, Grażynę Preder i Stefanię Tomaszewską.

Andrzej Lisowski zajął I miejsce, Michalina Głusek II miejsce, a Kasia Stawiszyńska otrzymała wyróżnienie.

Recytatorom laureatom serdecznie gratulujemy nagród i wyróżnienia w tym trudnym konkursie zorganizowanym tradycyjnie przez Stowarzyszenie Teatr Propozycji Dialog im. Henryki Rodkiewicz w Koszalinie.

Wszystkich recytatorów przygotowała pani Krystyna Maciejewska.
Serdeczne podziękowania kierujemy do Mamy Michaliny, która od trzech lat gorąco kibicuje naszym recytatorom.BOŻE NARODZENIE ZA PASEM
- PRZYGOTOWANIA CZAS ZACZĄĆ

23 listopada 2017r. w godzinach popołudniowych uczniowie klasy Ia wraz ze swoimi rodzicami i wychowawcą - panią Eweliną Gruszeczką uczestniczyli w warsztatach plastycznych prowadzonych przez panią Dorotę Stasiak - mamę jednego z naszych uczniów.

Wszyscy wspólnie wykonywali ozdoby bożonarodzeniowe, które zostaną wystawione na szkolnym kiermaszu świątecznym.
Uczestnicy warsztatów wykonali m.in. kolorowe choinki z piórek, choinki stożki, stroiki, bombki i inne świąteczne zawieszki, magnesy: gwiazdki, śnieżynki, choinki, czapki mikołajkowe z gipsu oraz mydełka decoupage.
Oprócz tego malowali aniołki z masy solnej.

Zajęciom towarzyszyła miła i serdeczna atmosfera. Wszyscy dobrze się bawili. To na pewno nie ostatnie takie spotkanie.
Zarówno uczniowie, jak i ich rodzice zapowiedzieli chęć uczestnictwa w kolejnych wspólnym przedsięwzięciu.CZAS PIERWSZEGO DZWONKA
PASOWANIE KLAS PIERWSZYCH

Idą pierwszaki, dawne maluchy,
Jeden w drugiego to same zuchy,
Buzie umyte i ręce czyste,
Każdy na plecach dźwiga tornister.
Z bijącym sercem stają przed szkołą,
Jak im tu będzie? Chyba wesoło!
14 listopada br. miała w naszej szkole miejsce historyczna uroczystość.
Tego dnia uczniowie klas pierwszych zostali pasowania na uczniów Szkoły Podstawowej nr 23 im. Lotników Polski w Koszalinie.

W uroczystości wzięło udział 38 pierwszaków z klasy I a oraz I b.
W tym wyjątkowym dniu gościliśmy w murach naszej szkoły pana mjr. Jerzego Pelikana - reprezentanta CSSP w Koszalinie oraz pana Adama Zoruka - przewodniczącego Rady Rodziców.

Podczas akademii uczniowie klas I zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszym miesiącu nauki w szkole podstawowej.
Uroczystość rozpoczęła się od poloneza w wykonaniu pierwszoklasistów. Następnie zaprezentowany został przygotowany specjalnie na tę okoliczność program artystyczny. Uczniowie deklamowali wiersze, wspólnie ze szkolnym chórem odśpiewali Marsz Lotników oraz zaprezentowali taniec z pomponami do piosenki "Schokolade".

Po części artystycznej pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i po pasowaniu ich kolorowym ołówkiem przez Pana dyrektora oraz wręczeniu pamiątkowych dyplomów zostali oficjalnie przyjęci do społeczności naszej szkoły.
Pan dyrektor w swoim przemówieniu podkreślił szczególny charakter wydarzenia, ponieważ po 20 latach przyjęliśmy do naszego grona pierwszy rocznik uczniów Szkoły Podstawowej nr 23 w Koszalinie.
Życzył zarówno uczniom, jak i ich rodzicom, aby nauka w naszej szkole przyniosła im mnóstwo satysfakcji oraz stała się udanym początkiem na ścieżce edukacyjnej, którą w tym roku rozpoczęli.

Kolejnym miły akcentem pasowania było wręczenie uczniom klas pierwszych upominków, które przygotowali dla nich rodzice.
Nie zabrakło też podziękowań dla nauczycieli wychowania przedszkolnego zaproszonych na to wyjątkowe wydarzenie. Pierwszoklasiści wręczyli im kwiatów w dowód wdzięczności za trud, jaki włożyli oni w przygotowanie ich do rozpoczęcia nauki w szkole.

Uroczystość przygotowały wychowawczynie klasy 1a - pani Ewelina Gruszeczka i klasy 1b - pani Anna Sosnowska.
Poloneza przygotował i nauczył dzieci tańczyć pan Wojciech Jaśkiewicz.

BEZPIECZNI NAD WODĄ13 listopada 2017 r. uczniowie klas siódmych naszej szkoły wzięli udział w projekcie Koszalińskiej Akademii Bezpiecznego Pływania "BEZPIECZNI NAD WODĄ", który miał miejsce w Koszalińskim Parku Wodnym.

Klasy 7a, 7b i 7c wraz z nauczycielami wychowania fizycznego: p. D.Buc, p. B.Borucką oraz p. M. Kaniewskim uczestniczyli w ponad dwuipółgodzinnym szkoleniu, które przeprowadził koszaliński WOPR, koszaliński klub płetwonurków MARES oraz strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Koszalinie.

Na początku pobytu w parku wodnym cała grupa miała możliwość skorzystania z uroków basenu rekreacyjnego, po czym na trybunach ratownik WOPR-u zapoznał uczniów ze sprzętem wykorzystywanym podczas akcji ratowniczych.
Prowadzący przeprowadził również konkurs pomiędzy klasami. Polegał on na wyłonieniu osoby, która rzuci najdokładniej rzutką ratowniczą do poszkodowanego.

W drugiej części zajęć uczniowie udali się na I piętro Parku Wodnego, gdzie przygotowane zostały dla nich stanowiska do pracy w grupach. Uczniowie podzieleni na 4 zespoły uczestniczyli w szkoleniu, po czym mieli odpowiedzieć na pytania z zaprezentowanego wcześniej materiału, które zadawali prowadzący, a za trafne odpowiedzi drużyny otrzymywały punkty.
Dwa stanowiska były przygotowane przez ratowników WOPR, na jednym grupa miała wykonywać resuscytację (po dwie osoby w grupach), natomiast druga część zespołu miała odpowiedzieć m.in. na takie pytania jak, np.: podaj, jakie są najczęstsze przyczyny utonięć; wymień miejsca, które są niewskazane do kąpieli, jaki sprzęt wykorzystywany jest przez ratowników podczas akcji ratowniczych albo podaj cechy charakteryzujące ratownika.

Z kolei na stanowisku przygotowanym przez płetwonurków młodzież mogła przymierzyć butlę z tlenem i obejrzeć sprzęt, w jakim nurkuje się na głębokościach oraz dowiedzieć się wielu pożytecznych rzeczy o nurkowaniu. Natomiast strażacy ze Straży Pożarnej pokazali i udostępnili sprzęt wykorzystywany podczas akcji ratunkowych, które odbywają się w wodzie.

Młodzież mogła również wziąć udział w symulowanej akcji ratowniczej.
Grupa, która zdobyła najwięcej punktów, dostała nagrodę w postaci jednorazowego 3-godzinnego wejścia do Parku Wodnego.

Uczniom naszej szkoły projekt "BEZPIECZNI NAD WODĄ" bardzo się spodobał i z chęcią wzięliby ponownie w nim udział w następnym roku.ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
- NIEZWYKŁA LEKCJA HISTORII

Naród, który traci pamięć, przestaje być Narodem
- staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium.


Józef PiłsudskiW czwartek 9.11.2017 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Został on przygotowany przez uczniów gimnazjum i klasy 4B szkoły podstawowej.
W czasie uroczystości przedstawiono program słowno - muzyczny, na który składały się wiersze oraz pieśni patriotyczne.

Z przyjemnością informujemy, że nasze zaproszenie do udziału w obchodach Święta Niepodległości przyjął pan podpułkownik doktor Wojciech Grobelski, który w niezwykle barwny oraz interesujący sposób wygłosił prelekcję na temat "Wybrane karty z biografii Marszałka Józefa Piłsudskiego".
Dzięki panu pułkownikowi dowiedzieliśmy się wiele ciekawych informacji o historii święta oraz poznaliśmy nieznane nam dotychczas fakty z życia osobistego marszałka Józefa Piłsudskiego.

Apel został przygotowany pod kierunkiem p. Agnieszki Chodalskiej, p. Pawła Swiontka-Brzezinskiego oraz p. Wojciecha Jaśkiewicza.PAMIĘĆ ŻYJE W NAS

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci.

Wisława SzymborskaZ okazji zbliżającego się Święta Zmarłych uczniowie klasy III A naszego gimnazjum wraz z wychowawczynią - panią Renatą Samusz udali się na Cmentarz Komunalny w Koszalinie, aby zrobić porządek przy grobie pewnego nauczyciela.

Młodzież z pieniędzy klasowych zakupiła znicze, kwiaty oraz przyniosła z domów niezbędne środki czystości, aby zarośnięty mchem pomnik powrócił do dawnej świetności.
W trakcie prac porządkowych stała się rzecz niezwykła, ponieważ do młodzieży podszedł pewien młody mężczyzna, który zainteresował się ich pracą. W trakcie rozmowy okazało się, że jest on pracownikiem pobliskiego zakładu kamieniarskiego. Ku ich zaskoczeniu bezinteresownie zadeklarował, że zamieni pobitą tabliczkę nagrobną na nową.
Po paru dniach, gdy ponownie odwiedzili grób, okazało się, że słowa dotrzymał i na nagrobku widnieje nowa tabliczka.

Młodzież zaintrygowana wydarzeniami na cmentarzu postanowiła poznać historię nauczyciela.
Okazało się, że pracował on przez wiele lat w II LO im. W. Broniewskiego w Koszalinie.
Ponadto uczniowie dzięki swojej postawie oraz pomocy pracownika zakładu kamieniarskiego przekonali się, iż dobro rodzi dobro i, niewielki wydawałoby się gest z obu stron, może przynieść wiele pożytku innym.

Spaceruj z nami warstwami lasu
- z wizytą na Zielonej Farmie

W piękny, słoneczny i ostatni październikowy dzień, czyli 31 października br. uczniowie klasy IIIa z wychowawczynią p. Manuelą Rewkowską i IIIb z wychowawczynią p. Anną Pusz pojechali na wycieczkę do Zielonej Farmy w miejscowości Żelimucha.

Na miejscu ciepło i serdecznie przywitali nas gospodarze pani Marzena i pan Krzysztof Rajtarowie.
Program wycieczki obfitował w moc atrakcji. Najpierw pojechaliśmy zielonym wozem do lasu, gdzie poszukiwaliśmy leśnych skarbów oraz poznaliśmy rodzaje poszycia leśnego.
Nauczyliśmy się odróżniać i rozpoznawać typy lasów oraz warstwy w nich występujące. Następnie wykonaliśmy pamiątki z wycieczki, którymi były ślimaki ze słomy. Później nakarmiliśmy zwierzęta znajdujące się na terenie Zielonej Farmy ich smakołykami.

Po części edukacyjnej nadszedł czas na rozrywkę. Była piękna pogoda, więc nie ominęliśmy placu zabaw, na którym wspólnie bardzo dobrze się bawiliśmy. Po 3 godzinach nauki i zabawy na świeżym powietrzu byliśmy bardzo głodni, chętnie więc zjedliśmy kiełbaskę z ogniska, popijając jesienną herbatę.

Z radosnym uśmiechem na twarzy i własnoręcznie zrobioną pamiątką oraz utrwalonymi wiadomościami o warstwach lasu wróciliśmy do szkoły.


Halloween w naszej szkole... - fotorelacjaŚwiętujemy Dzień Edukacji Narodowej

Tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej rozpoczęły się już 13 października.
Tego dnia na nauczycieli czekało wiele niespodzianek przygotowanych przez naszych uczniów.

Już od progu szkoły każdy pedagog witany był przez przedstawicieli samorządu uczniowskiego i otrzymał życzenia oraz został obdarowany muzycznym upominkiem.
Później uczniowie każdej klasy wręczali nauczycielom przegotowane upominki, były to czekoladki, bombonierki i kwiaty.

Po lekcjach uczniowie najmłodszych klas naszej szkoły zaprosili pedagogów i pracowników administracji na specjalnie z tej okazji przygotowany program artystyczny.
Nasi milusińscy recytowali wierszyki, śpiewali piosenki oraz zaprezentowali pokazy taneczne. Choć trema z pewnością była ogromna, to występy były bardzo udane.
Oprócz tego dzieci ze świetlicy przygotowały własnoręcznie wykonane upominki.

Małych artystów nagrodzono gromkimi brawami oraz słodkim upominkiem.

Po uroczystych występach pan dyrektor Przemysław Jaśkiewicz wręczył nagrody wyróżniającym się w pracy pedagogom oraz pracownikom administracji i obsługi.
Z przyjemnością informujemy, że pani Anna Kowalczyk oraz pani Agnieszka Świdroń uhonorowane zostały Nagrodą Prezydenta Koszalina.

Serdecznie gratulujemy naszym pedagogom i życzymy im dalszych sukcesów oraz dużo cierpliwości w codziennej niełatwej przecież pracy z nami-uczniami.

Program artystyczny przygotowany został pod kierunkiem pani Anny Pusz, pani Manueli Rewkowskiej, pani Aliny Adamczewskiej, pani Justyny Tańskiej oraz pani Moniki Kowalczyk.Lekcja biblioteczna na Politechnice Koszalińskiej

6 października 2017r. uczniowie klasy III "a" i III "b" odwiedzili Bibliotekę Politechniki Koszalińskiej.

Dzieci miały możliwość poznania biblioteki nie tylko jako wypożyczalni książek czy czytelni, ale również jako miejsce spełniające rolę centrum informacji, placówkę upowszechniania wiedzy dla studentów Uczelni i pracowników naukowych.

Uczniowie odwiedzili zakamarki biblioteczne, magazyn książek i czytelnię ogólną. Zapoznały się z funkcjonowaniem Biblioteki Akademickiej.
Wzięły udział w wykładzie pt. "Wynalazki które zmieniły nasz świat". Uczestniczyły w prelekcji filmu "Jaś Fasola w bibliotece", obejrzały wystawę "Książka od XS do XXL" oraz zapoznały się z nośnikami informacji.
Na zakończenie spotkania rozruszały języki czytając "łamańce językowe", co sprawiło im dużą radość.

Lekcje biblioteczne są ważnym elementem w wychowaniu dzieci, wspomagającym i wzbogacającym procesy dydaktyczno - wychowawcze. W całym procesie wychowawczym, rozumianym jako szeroko pojęta edukacja społeczna, książka spełnia jedną z głównych ról.
MALUJEMY JAK MATEJKO
- KONKURS PLASTYCZNY ROZSTRZYGNIĘTY

5 października br. uczniowie naszej szkoły: Maria Pawelczuk z kl. IV b oraz Wiktor Parol z kl. III a uczestniczyli w konkursie plastycznym pt. "Malujemy jak Matejko".

Konkurs organizowany był przez Szkołę Podstawową nr 18 w Koszalinie.
Dzieci zainspirowanie wystawą dzieł Matejki w Muzeum Miejskim w Koszalinie tworzyły własne obrazy.

Z przyjemnością informujemy, że Wiktor został laureatem II miejsca w kategorii dzieci młodszych.
Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za trud i zaangażowanie oraz życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach.

Uczniów do konkursu przygotowała pani Alina Adamczewska, której również serdecznie gratulujemy.
WYMIANA SPORTOWA ZE SZKOŁĄ W ALTENTREPTOW W NIEMCZECH

             W dniach 27-30 września dwudziestoosobowa grupa uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycieli pani B. Boruckiej i pani A. Kostyły wzięła udział w wymianie sportowej ze szkołą KGS Altentreptow w Niemczech.

Uczniowie obydwu szkół spędzili wspólnie dwa i pół dnia, biorąc udział w różnych przedsięwzięciach. Były to m.in.: turniej piłki ręcznej dziewcząt i chłopców, gra w kręgle, wioślarstwo i projekt artystyczny.
Podczas projektu zadaniem uczniów było przygotowanie w sposób artystyczny litery, które po złożeniu i przyczepieniu na tablicę dały nazwę dwóch miast, z których pochodzą uczniowie, czyli Altentreptow i Koszalin. Młodzież, pracując w grupach, stworzyła ciekawy i barwny szyld, który został powieszony na jednej ze szkolnych ścian.
W tym samym dniu odbył się turniej piłki ręcznej dziewcząt i chłopców organizowany przez Handballverein Altentreptow. Wzięło w nich udział 6 drużyn, tj. 3 drużyny dziewcząt i 3 drużyny chłopców.
Dziewczęta naszego gimnazjum zwyciężyły w rozgrywkach, natomiast chłopcy zajęli 2 miejsce. Zwycięzcy zostali uhonorowani pięknym medalami.

Drugiego dnia pobytu w Niemczech odbyła się wycieczka do Neubrandenburga, gdzie uczestnicy wymiany rywalizowali ze sobą na kręgielni.
W godzinach popołudniowych rywalizacja pomiędzy uczniami przeniesiona została na jezioro, nad którym leży miasto.
Wszyscy spróbowali swoich sił w wioślarstwie, a młodzież z Polski po raz pierwszy w życiu mogła spróbować swoich sił w tej dyscyplinie sportowej. Każdy otrzymał wiosło i wspólnie z 15 osobami wiosłował na sygnał "one, two ,three" lub"eins, zwei, drei".
Wiosłowanie okazało się nie lada wyzwaniem, gdyż potrzeba było wielu sił w rękach, aby utrzymać tempo. Jednak śmiechu i radości było dużo.
Polscy uczniowie, oprócz sprawności fizycznej, musieli wykazać się również znajomością języków obcych, gdyż przez cały czas pobytu mieszkali u niemieckich rodzin.

Pod koniec maja 2018r. odbędzie się rewizyta, podczas której do naszej szkoły przyjedzie 25 uczniów i 2 nauczycieli ze szkoły w Altentreptow.


Inauguracja roku szkolnego 2017/2018

Już po wakacjach!
I lato już za nami.
Nie można go zatrzymać
Tęsknotą ani łzami...4 września 2017 r. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2017/2018.

W tym roku była szczególna - nasza placówka będzie odtąd funkcjonowała nie tylko jako Gimnazjum nr 11 im. Lotników Polskich, lecz również jako Szkoła Podstawowa nr 23.
To dla nas ogromna zmiana i wyzwanie, któremu niewątpliwie sprostamy jako znakomicie funkcjonująca społeczność szkolna.

Klasy drugie i trzecie gimnazjum rozpoczęły rok szkolny najwcześniej, później zaś na swoją uroczystość przybyli uczniowie klas szkoły podstawowej, najpierw czwartoklasiści i siódmoklasiści, a następnie najmłodsi - uczniowie edukacji wczesnoszkolnej.
Na każdej z uroczystości wysłuchaliśmy przemówienia pana dyrektora Przemysława Jaśkiewicza, który powitał nauczycieli, rodziców oraz uczniów.
Szczególnie serdecznie przyjął w murach naszej szkoły uczniów klas edukacji wczesnoszkolnej, gdyż dzień rozpoczęcia roku szkolnego był dla nich niezwykle ważny - wstąpili bowiem na długą ścieżkę zdobywania wiedzy i wielu pożytecznych umiejętności.

Swoją przygodę z naszą szkołą rozpoczęli także uczniowie klas czwartych oraz siódmych - oni także zostali serdecznie przywitani. Pan dyrektor wyraził również nadzieję, że spotkanie z naszą szkołą będzie ważnym momentem w życiu każdego nowego ucznia, ponieważ od dziś wszyscy będą tworzyli społeczność Szkoły Podstawowej nr 23.
Kończąc swoje przemówienie, życzył powodzenia w odkrywaniu tajników wiedzy oraz satysfakcji z osiąganych wyników.

W trakcie apelu uczciliśmy także minutą ciszy pamięć ofiar II wojny światowej oraz żołnierzy, którzy z największym poświęceniem bronili niepodległości naszej Ojczyzny. Zwróciliśmy tu uwagę na polskich lotników - patronów naszej szkoły, a zespół wokalny uhonorował ich dodatkowo pięknym wykonaniem "Marsza lotników".

Program artystyczny przygotowany został przez polonistki - panią Anettę Borsuk, panią Agnieszkę Ostrowską oraz panią Ewę Wrzołek-Bielińską, wspierane przez opiekunów samorządu - p. Agnieszkę Chodalską, p. Katarzynę Załuskę i p. Pawła Świontka-Brzezińskiego, a także nauczyciela muzyki - p. Wojciecha Jaśkiewicza.
Dekorację wykonały p. Izabela Ryfun i p. Ewelina Gruszeczka.

Wydarzenia szkolne z ubiegłych lat

Archiwum

Aktualności

Uczniowie zakwalifikowani
do etapu wojewódzkiego
konkursów przedmiotowych
w roku szkolnym 2017/2018

więcej...

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 23
im. Lotników Polskich
ul. Sportowa 19
75-503 Koszalin
tel./fax 94 345 11 54


gim11.koszalin@o2.pl

© Szkoła Podstawowa nr 23 im. Lotników Polskich w Koszalinie